Małżeńskie konto bankowe

Wspólne konta bankowe są otwierane najczęściej przez związki małżeńskie, co jest dość oczywiste. Niemniej, ani związanie tym sakramentem ani też nawet pokrewieństwo nie jest wymagane, aby skorzystać z takiej oferty. Jakie są więc wymagania, aby to zrobić?

Przede wszystkim niezbędne jest wzajemne zaufanie, bowiem każdy z jego właścicieli może zrobić z nim dosłownie wszystko. Jeżeli więc nie jesteśmy pewni, czy konkretna osoba będzie w stanie właściwie zagospodarowywać naszym kapitałem, lepiej kilkukrotnie przemyślmy decyzję o otwarciu tegoż rachunku, tym bardziej, że wspólne konto bankowe nie różni się zbytnio od konta indywidualnego, jeśli chodzi o opłaty i sposób funkcjonowania. Zawsze można udzielić do niego pełnomocnictwa, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, po prostu je odwołać, co w przypadku rachunku wspólnego byłoby niemożliwe do realizowania.

Niektórym ludziom wydaje się, iż nie założenie wspólnego konta bankowego jest równoznaczne z brakiem zaufania, ale jest to akurat teoria całkowicie nieprawdziwa, tak samo jak ta, która mówi, iż jego założenie to dowód na zaufanie. W przypadku usług bankowych należy bowiem polegać wyłącznie na swoich wymaganiach i na komforcie, a nie na kwestiach emocjonalnych. Zresztą, dzisiejsze konta bankowe są na tyle urozmaicone, że właściwie każdy znajdzie dla siebie propozycję, która spełni wszystkie jego wymagania, więc warto poświęcić na to tę przysłowiową chwilę i dokładnie zastanowić się nad propozycjami, które na nas czekają. W końcu chodzi tu o zabezpieczenie naszego kapitału.

About the Author

monika